Sielos vis mažiau
Trukmė
Metai
Tema
Kalba
Įgarsinta
lenkų
30 min
2021
seksualinis išnaudojimas Katalikų Bažnyčia
lietuviškai
Vis mažiau sielos, tuštuma, viskas dulkina ir netvarkinga – šie žodžiai tik iš pažiūros apibūdina bažnyčią, kurioje Piotras kalbėjo apie kunigo - šeimos draugo - jam padarytą skriaudą. Tačiau šis pasakojimas ne apie pastatą... Kaip atrodo skriaudžiamo vaiko siela? Kaip atrodo Katalikų bažnyčia, kaip institucija, po dviejų tūkstančių metų išskirtinės teisės į žmogaus sielą, ir galios apibrėžti blogį ir gėrį, dorybę ir nuodėmę? Kur teisingumas, žalos atlyginimas ir atleidimas? Kaip mumyse miršta tikėjimas, viltis ir meilė?
Šis radijo dokumentikos kūrinys įrašas paremtas pagrindinio veikėjo pasitikėjimu ir įsitikinimu, kad radijo žurnalistas gali kažką pakeisti. Šis pasitikėjimas intymią išpažintį pavertė viešu pareiškimu apie labai svarbią seksualinio išnaudojimo Katalikų bažnyčioje problemą, kuri daugelį metų buvo slepiama po kilimu. Žmogaus balsas yra svarbus ir gali paskatinti esminius pokyčius, o radijas, dėl savo plataus prieinamumo, yra terpė, kurioje balsas tampa stipresniu ir galingesniu. Šnabždesys gali būti garsesnis už šauksmą, jis visam laikui lieka širdyse ir mintyse. Radijas, sumaniai naudodamas garsą, gali ne tik tiesiogiai, artimai ir patikimai perteikti faktus, o kartu ir tiesą apie žmonių emocijas. Šis kūrinys tapo viena iš kibirkščių, įplieskusių Lenkijoje atvirą diskusiją apie Katalikų bažnyčios atsakomybę už seksualinius nusikaltimus.
Prodiuserė Agnieszka Czyżewska Jacquemet
Garso inžinierius Piotr Król
Muzika Artur Giordano
Vertimas Agnė Mackė
Įgarsinimas Adomas Zubė, Linas Zubė, Vaida Pilibaitytė, Rima Žilinskaitė, Angelė Daugininkaitienė, Rūta Dambravaitė
Garso dizainas Martynas Gailius
Agnieszka Czyżewska Jacquemet
Daugiau nei 20 metų dirba Lenkijos Liublino Radijuje, dokumentikos skyriuje. Per šiuos metus menininkės darbai įvertinti įvairiais nacionaliniais bei tarptautiniais, tarp jų ir „Prix Europa“ ir „Prix Bohemia“, apdovanojimais. Kalbėdama apie savo karjera radijo žurnalistikoje ji sako: „Prasmės ir universalumo ieškau ne dideliuose pasauliniuose įvykiuose ar svarbiose temose, o žmogaus gyvenime. Lašas atspindi vandenyną. Žmogus atiduoda savo sielą ir kūną visoms nelaimėms, karams, politiniams sprendimams ir socialinėms problemoms. Tad man svarbiausia ne klausyti, o išgirsti. Nėra supratimo be įsiklausymo.“