top of page

MENTORYSTĖ

Dokumentinis garso pasakojimas yra unikalus gyvis. Tai nei grynasis garso menas, nei grynoji žurnalistika, nei viešas istorijų pasakojimas. Tai kažkas tarp jų.

Garso pasakojimų dirbtuvėse 2024 m. vasarą jau trečius metus kvietėme žaisti su dokumentine garso medija ir lydėjome kūrybiniame kelyje audio medijos entuziastus/es. Bandėme išsiaiškinti, kaip garso pasakojimo formatą išnaudoti pagaviai pasakojant savo, draugų ar kito istorijas autentišku būdu. Per penkis užsiėmimus sparčiu žingsniu nueitas įprastas kūrėjo kelias – nuo idėjų užuomazgų iki užbaigtų trumpųjų audio pasakojimų.

Mentorystės programos dalyviai: Urtė Milkintaitė, Gabrielė Kiršaitė, Benas Balčikonis, Linda Marijošiūtė, Dovilė Zuozaitė-Veteikienė, Roberta Rakauskaitė, Mišel Zaslavskaitė, Žygimantas Kučinskas, Rūta Latinytė, Goda Urbonaitė.

Mentoriai ir lektoriai: Sigita Vegytė, Adomas Zubė, Rūta Dambravaitė, Martyna Šulskutė, Laurynas J. Kamarauskas.


Rėmėjai ir partneriai: Vilniaus savivaldybė, Lietuvos audiosensorinė biblioteka, medijų edukacijų ir tyrimų centras „Meno avilys“, Palanga Street Radio, Radio Vilnius.

Mentorystės programos
kūriniai

Mentoriai

Adomas Zubė

Radijo prodiuseris, kaip garso pasakojimų redaktorius dirba su žurnalistų kolektyvu NARA. Jo pasakojimai skambėjo LRT RADIJO ir LRT KLASIKOS eteryje, jis yra vienas iš audiofestivalio „Banguoja“ organizatorių. Savo kūrybinėje praktikoje Adomas tyrinėja, kaip garso žurnalistika gali susipinti su garso menu ir kaip autentiški balso įrašai, kartu su kitais garso elementais (garsovaizdžiais, vibracijomis ir muzika), gali susilieti į vieną, takią garso tekstūrą.

Adomas.png
Sigita.png

Sigita Vegytė

Žurnalistė ir radijo dokumentikų prodiuserė, šiuo metu dirbanti su LRT ir žurnalistų kolektyvu NARA. Savo darbuose gilinasi į sociopolitines problemas, tarptautinius santykius, saugumą ir gynybą. Daugiausiai dėmesio šiose temose skiria žmonių istorijoms – jai įdomu, ką žmonės patiria tokiose ribinėse situacijose kaip karas. Sigitos darbai pristatyti tarptautiniuose PRIX EUROPA, EBU Audio Storytelling, Internazionale a Ferrara festivaliuose, o dokumentika „Atsimenu jo žvilgsnį. Istorija apie karį ir migrantą“ 2023 m. laimėjo auksą prestižiniame JAV garso dokumentikų festivalyje „Third Coast“.

Martyna Šulskutė

Nuo 2018 metų bendradarbiauja su NARA komanda kaip garso dokumentikos kūrėja. 2021 metais baigė Åke Blomström Award radijo dokumentikos kūrimo mokymus su asmeniniu mentoriumi Simon Elmes iš BBC. Jos dokumentinis pasakojimas „Kalba turėtų būti ne prakeiksmas, o dovana“ buvo įtrauktas į IFC garso festivalio programą. Ji siekia žurnalistinį pasakojimą praturtinti antropologijos mokslui būdingu aplinkos stebėjimu, pašnekovų gyvenimo tyrinėjimu už įprasto interviu ribų. Jos domėjimosi sritys yra žmogaus ir gamtos santykis, bendruomenės, etninės grupės, lauko įrašai. Šiuo metu Martyna atlieka socialinės antropologijos doktorantūros tyrimą gamtosaugos ir pelkių tema.

Martyna.png
Rūta.png

 Rūta Dambravaitė

LRT RADIJO žurnalistė, kuria „Radijo dokumentikos“ laidas. Rūtai įdomu pasakoti istorijas ir kas kartą ieškoti savo būdo tai padaryti. Šiuo metu Rūta studijuoja vizualiąją antropologiją Vokietijos Münsterio universitete ir gilinasi į tai, kaip perteikti žmogaus jausmus, patirtis ir pasaulėjautą dokumentiniame žanre. Jos kurti dokumentiniai garso pasakojimai pristatyti EBU Audio Storytelling festivalyje. 

Laurynas J. Kamarauskas

Garso dizaineris, muzikantas, kompozitorius ir fotografas. Savo kūriniuose jis nagrinėja jausminius žmonių polius, tai, kaip žmones veikia garsai ir vizualinės formos, tekstūros. Kaip garso įrašų inžinierius dirba su kino, muzikos, teatro, muziejų ir kitais projektais, veda paskaitas „Skalvijos“ kino akademijoje. Taip pat kuria muziką ir muzikines kompozicijas iš atmosferos garsų, kurie kartais girdimi tik su specialiais mikrofonais. Šią patirtį ir tyrinėjimus talpina muzikos grupėje „Sraigės Efektas“.

Laurynas.png
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page